لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز

لوله بازکنی فاضلاب

لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز 09124555223 لوله بازکنی , لوله بازکن , چاه بازکن , رفع گرفتگی لوله فاضلاب , بازکردن لوله فاضلاب , بازکردن چاه توالت فرنگی

لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز
لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز
احتمالاً هر یک از شما با این مسئله روبرو شده اید که لوله فاضلاب شما گرفتگی در آن ایجاد شده باشد و بخواهید آن گرفتگی رو برطرف نمایید . لوله بازکنی فاضلاب و چاه در نصب افروز با بهترین خدمات و امکانات با دستگاه های مکانیزه انجام می گردد.

اگر با این مشکل روبرو شده باشید سعی می کنید با چه وسیله ای آن را باز کنید ؟

برای باز شدن لوله فاضلاب راه های مختلفی وجود دارد از جمله ی این وسایل می توان لوله باز کن خانگی ، محلول اسیدی  ، پودر لوله باز کن ، دستگاه فنردار لوله باز کن را نام برد .

لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز

همه این موارد برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده می شود ولی هرکدام کاربرد خاص خود را دارد .اگر گرفتگی در لوله ها ضعیف باشد مثل گرفتگی ناشی از مواد زائد ، مو ، مواد خوراکی ، چربی و آشغال باشد از لوله بازکن خانگی و محلولهای اسیدی و مواد پودری استفاده می شود .
ولی اگر گرفتگی شدید باشد مثل گرفتگی که از وجود خاک یا رسوبات فاضلاب ناشی شده باشد که با گذر زمان این گرفتگی بیشتر شده باشد از لوله باز کن خانگی ، مواد اسیدی و پودرها نمی توان استفاده کرد بلکه باید از لوله بازکنی استفاده کرد که گرفتگی شدید را برطرف کند که از دستگاه لوله بازکن فنردار استفاده می شود .

لوله بازکنی فاضلاب خانگی

قبل از انجام هر کاری ، در اولین مرحله باید با لوله باز کن خانگی آن را امتحان کنید که باید چندبار پشت سرهم انجام دهیدوقتی از این وسیله استفاده می نمایید بهتر است آب گرم وارد لوله کنید و همچنین دستگاه را زیر آب گرم بگیرید تا انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد .
این لوله باز کن با مکشی که ایجاد می کند ذراتی که باعث بسته شدن لوله شده به سمت بیرون کشیده می شوند و می توانید ذرات بالا آمده را جمع آوری کنید . گاهی اوقات هم  امکان دارد  ذرات به داخل چاه فاضلاب روانه می شوند .
اگر لوله باز کن خانگی جوابگو نبود از محلولهای اسیدی و پودرها استفاده کنید .

محلول اسیدی

این محلولها چند نوع دارند یک نوع از آنها باعث باز کردن لوله ای که مو باعث بسته شدن آن شده است و نوع دیگر برای وقتی که چربی و ذرات غذا و تفاله باعث گرفتگی لوله شده باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز
که استفاده از محلولهای اسیدی لوله باز کن دستورات آنها روی بسته بندی آنها نوشته شده که دقیقاً طبق چیزی که نوشته شده و مدت زمانی که باید داخل لوله بماند آن را استفاده نمایید بعد از اینکه محلول را در لوله ریختید زمان بگیرید زمان آن که به اتمام رسید آب را باز کنید اگر این محلولها زیاد در لوله بمانند باعث پوسیدگی و خوردگی لوله ها می شود .
دقت داشته باشید که محلول اسیدی لوله باز کن زیاد داخل لوله نریزید چون ممکن است با ریخته شدن این محلول در داخل چاه فاضلاب ، با گازهای دیگر ترکیب شود که این کار خطر دارد .

پودر لوله بازکنی فاضلاب

از پودر برای باز شدن لوله می توانید استفاده کنید که این پودر به صورت جامد می باشد پودر را داخل ورودی لوله ها بریزید و باید شیر آب خیلی کم به صورت قطره ای روی آن باز باشد که پودر با آب حل شود و لوله را باز کند .

دستگاه لوله باز کن فنر دار 

دستگاه لوله بازکنی فاضلاب حاوی موتور و فنر می باشد که جنس فنر مقاوم می باشد و دارای 100 سانتیمتر طول می باشد . این دستگاه سنگین نمی باشد  و جا به جا کردن آن سخت نیست .
دستگاه لوله باز کن فنردار به دو صورت هستند یک مدل G500  است و مدل دیگر که محفظه فنر ندارد فقط شامل خود دستگاه می باشد باید فنر آن را جداگانه تهیه کرد و جداگانه حمل و نقل کرد .

[su_service title=”در ادامه بخوانید!” icon=”icon: comments” icon_color=”#5ac94d”] لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران [/su_service]

پیش از آنکه دستگاه لوله باز کن تولید شود مراکز لوله باز کن برای برطرف شدن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر لوله بازکن استفاده می کردند به این صورت که فنر لوله بازکن را به سر دریل می بستند و شروع به باز کردن گرفتگی لوله می کردند .

لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز

اشکال این کار اینجا بود که دریل سرعت بالایی داشت و فنر محافظی نداشت وقتی دریل با سرعت بالا حرکت می کرد فنر نیز با سرعت می چرخید و حرکت تند باعث میشد فنر به اطراف اصابت کند به خاطر همین مسئله شرکت های مربوطه اقدام به تولید دستگاه لوله بازکن نمودند  این دستگاه بدون هیچ خطری و به سادگی گرفتگی لوله را برطرف می کند .

فواید دستگاه لوله بازکن

دستگاه لوله بازکنی فاضلاب وسیله ای خوب برای رفع گرفتگی های شدید لوله فاضلاب می باشد .این دستگاه حاوی فنر و موتور است . نیرویی که باعث می شود لوله بازکن  شروع به حرکت کند توسط موتور  تأمین  می شود و فنر نیرویی به لوله باز کن وارد می کند که گرفتگی های لوله فاضلاب رفع می شوند . فنر به خاطر انعطاف پذیر بودنش در دستگاه استفاده می شود .

این دستگاه لوله بازکن فایده های زیادی دارد که ازجمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  • کوچک و قابل حمل بودن
  • رفع گرفتگی های شدید لوله
  • باز کردن گرفتگی با سرعت بالا
  • لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز
  • سرفنرهای ضعیف – فنر بلند برای لوله های طویل –  محفظه جمع کننده فنر
  • مناسب برای شرکت های لوله کشی

روش کار دستگاه لوله بازکنی

برای کار کردن با این دستگاه ابتدا باید آن را به برق وصل کنید بعد سرفنر  را به سر دستگاه متصل کنید سپس فنر دستگاه را که داخل محفظه مخصوص فنر قرار دارد که این محفظه روی دستگاه لوله بازکن قرار گرفته خارج کنید بعد فنر را داخل لوله فاضلاب که منجر به گرفتگی شدید شده قرار دهید.

فنر را تا جایی وارد لوله فاضلاب کنید  که مطمئن شوید به گرفتگی لوله رسیده است وقتی فنر به گرفتگی لوله رسید دکمه روشن دستگاه را فشار دهید در نتیجه موتور شروع به کار می کند با انجام این کار گرفتگی برطرف می شود .

لوله بازکنی فاضلاب و چاه نصب افروز

وقتی فنر را داخل لوله فاضلاب می کنید باید به آرامی و با دقت زیاد این کار را انجام دهید به این دلیل که فنر بیشتر وارد لوله می شود و گرفتگی برطرف می شود .

دستگاه دو کلید چپ گرد و راست گرد هم دارد که از آنها برای مؤثر واقع شدن استفاده می شود پس از اینکه مطمئن شدید لوله باز شده باید فنر را از داخل لوله خارج کنید و در محفظه مخصوص فنر قرار دهید .

بعد از اتمام کار آب داخل لوله بریزید تا مواد زائد به داخل چاه فاضلاب هدایت شود که اگر آب نریزید دوباره امکان گرفتگی وجود دارد .

بهترین راه این است که اجازه ندهید تفاله و ذرات مواد غذایی وارد لوله شوند و چربی ها را به هیچ وجه داخل لوله نریزید چون اگر آب سرد بعد از ریختن چربی به لوله وارد شود این چربی سفت می شود و لوله را می بندد.

‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.