رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی ۰۹۱۲۸۴۵۳۰۷۰ رفع نم و رطوبت , رفع نم و رطوبت بدون تخریب , تعویض کاسه توالت ایرانی و فرنگی , بنایی کلی و جزیی , رفع نم

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی
رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

داشتن نم و رطوبت ساختمان مشکلی است که خیلی ها با آن روبرو می شوند . بهترین راه جلوگیری از رطوبت این است که در موقع ساختمان سازی باید همه موارد رعایت شود و از بهترین وسایل و مصالح استفاده شود.

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

با استفاده از روشهای زیر می توان از رطوبت ساختمان و تخریب ساختمان جلوگیری نمود :

خشک کردن سریع لباسها

لباسهای خیس و نم دار را نباید در داخل ساختمان پهن کرد که خشک شوند زیرا رطوبت  لباس باعث نم کشیدن دیوارها می شود اگر خانه آپارتمانی دارید و مجبورید لباسها  داخل ساختمان خشک شوند سعی کنید سریع آنها را خشک نمایید .
کاهش رطوبت اتاق
برای اینکه رطوبت اتاق کاهش پیدا کند و یا از رطوبت جلوگیری شود پنجره ها را  باز بگذارید تا رطوبت داخل ساختمان خارج شود .

موقع شستن دیوارها دقت کنید

بعضی ها عادت دارند دیوارهای ساختمان را بشویند سعی کنید سریع بشویید زیرا اگر آب زیاد روی دیوار بریزید باعث رطوبت و نم در دیوارها می شود ولی بهتر است که دیوارها را نشویید که رطوبت و نم ایجاد شود .

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

شناسایی رطوبت و نم
برای اینکه رطوبت و نم موجود در ساختمان را برطرف کنید ابتدا باید آن را شناسایی و سعی در جهت رفع آن نمایید . جهت شناسایی نم و رطوبت موارد زیر را در نظر داشته باشید :
  • اگر نم و رطوبت زیاد باشد فلکه آب را ببندید تا مطمئن شوید مشکل از لوله ها و عایق رطوبتی می باشد یا مشکل از جای دیگری است . اگر دیگر اثری از چکه کردن و رطوبت نبود مشخص
  • گر آب در نقطه ای از ساختمان چکه کند احتمال دارد آب از لوله فاضلاب یا عایق رطوبتی نشت کرده باشد .است که مشکل از لوله ها و عایق رطوبتی است .
  • چند روز از سرویسهای بهداشتی ساختمان خود استفاده نکنید این روش هم در شناسایی علت کمک می کند .
  • رنگ نم و رطوبت دیوار نیز مشخص می کند که علت نم چه چیزی می تواند باشد .
  • ممکن است رطوبت از سوختن گاز طبیعی در پکیج های گازسوز باشد

وقتی گاز طبیعی در پکیج استفاده می شود و آب تولید می شود این آب به صورت دود از دودکش خارج می شود که بعضی اوقات این دود تولید رطوبت می کند مخصوصاً وقتی هوا خیلی سرد باشد . درنتیجه باید لوله خروجی پکیج را تغییر دهید .

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

  • گاهی اوقات هم ممکن است لوله های آب و فاضلاب همسایه ترکیده باشند که به دیوارهای خانه شما نشت کرده است .

  • گاهی هم ممکن است از آب باران باشد که باز هم باید محل نشتی را پیدا کرد و آن را نوسازی نمود .

  • راهی دیگر برای شناسایی علت نم این است که می توانید یک فویل آلومینیم مثلاً در اندازه ۲۰ × ۲۰ روی دیوار بچسبانید طوری که هوا به پشت فویل نفوذ نکند برای اینکه هوا به پشت فویل نفوذ نکند چهار طرف آنرا با چسب بچسبانید بعد از دو یا سه روز فویل را باز کنید اگر ببینید که لایه رویی فویل نم دارد رطوبت از داخل ساختمان است ولی اگر لایه داخلی آن رطوبت داشته باشد علت آن نم و رطوبت دیوار است .

اگر نتوانستید علت را تشخیص دهید باید با دستگاه علت نم را شناسایی کنید .

نم و رطوبت سرویسهای بهداشتی

اگرایزوگام و یا قیرگونی در سرویسهای بهداشتی یا کلا جاهایی که لوله فاضلاب در آنجا کار گذاشته شده به درستی انجام شده باشد شاهد هیچ نم و رطوبتی نباید باشید .
یک دلیل نشت رطوبت می تواند این باشد که کفشور به درستی کار نشده است لوله کفشور باید فاصله عرضی با لوله فاضلاب داشته باشد لوله کفشور نباید کیپ لوله فاضلاب باشد انجام این کار باعث میشود که نم و رطوبت موجود در کف از لوله فاضلاب خارج شود اگر این کار رعایت نشود ممکن است نم و رطوبت به دیوارهای سرویس بهداشتی نفوذ کند .

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

جهت برطرف کردن نم و رطوبت سرویسهای بهداشتی چند راه برای شما مطرح می نماییم :

  • ریختن دوغاب پودرسنگ و سیمان سفید روی بند کاشی های کف

سیمان سفید الک شده را با پودرسنگ مخلوط کنید و آب روی این مخلوط بریزید از این مخلوط دوغاب ساخته می شود این مخلوط را روی بند کاشی های سرویس های بهداشتی بریزید اجازه دهید این دوغاب ۱۰ دقییقه روی کاشی ها بماند و بعد به وسیله گونی یا پارچه دوغاب را از روی کاشی ها پاک کنید . (نسبت سیمان به پودرسنگ باید ۱ به ۳ باشد )

  • به کار بردن مواد شیمایی جهت آب بند کردن درز کاشی ها

اگر بند کاشی ها پر باشد ولی نم به دیوار نفوذ کرده باشد می توانید احتمال دهید که از بند کاشی ها نم به دیوار رسیده باشد ولی درز بند کاشی قابل مشاهده نباشد .

در این صورت شما می توانید از مواد صنعتی استفاد کنید که در ابزار فروشی ها می توانید آن را تهیه نمایید مواد صنعتی ژیکابام ،  ﻣﺎﯾﻊ آب  بندی Timax  ،  ژل آب بندی C2  و… برای این کار استفاده می شوند .

با این روش کاشی های کف سرویس بهداشتی برداشته می شود و باید دوباره آن را قیرگونی یا ایزوگام نمود و بعد دوباره کاشی ها جای خود گذاشته می شوند . قبل از اینکه عمل ایزوگام یا قیرگونی در این روش انجام شود اطمینان حاصل کنید که نشت از لوله ها نباشد .

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم ساختمان با بهترین شیوه ی عملی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *