لوله بازکنی و تخلیه چاه نصب افروز

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان ۰۹۱۲۴۵۵۵۲۲۳ رفع نم و رطوبت بدون تخریب , رفع نم دیوار , رفع نم کف حمام و دستشویی , رفع نم و رطوبت با مواد نانو

چکار کنیم که رطوبت و بوی بد ساختمان را از بین ببریم و از ضررهای وارده جلوگیری کنیم ؟ در ادامه این مقاله می توانید با راه های اصولی بوی بد ساختمان و نم آن را از بین ببرید.
از زمان های دور تا به الان همه ی معمارها در تلاش بودند ساختمانها را به نحوی بسازند که مانع رخنه کردن آب و نم به درون آنها باشد , چون رطوبت ضررهای زیادی به ساختمان ها وارد می کند و خیلی زود باعث تخریب شدنشان می شود .باید بتوانیم راهکارهایی ارائه دهیم تا از بروز مشکلات بوجود آمده جلوگیری کنیم .

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

با انجام چه راهکارهایی می توانیم جلوی خرابی دیوارها را بگیریم ؟

راهکارهای زیادی وجود دارد که با رعایت آنها می توانیم جلوی خرابی های ناشی از نم و رطوبت به داخل ساختمان را بگیریم .
  • رطوبت را به حداقل ممکن برسانیم .
  • از پهن کردن لباسهای خیس داخل ساختمان خودداری کنیم .
  • شستشوی دیوارها را به حداقل برسانیم .
یکی از راهکارها این است که بیاییم جلوی رطوبت وارده به ساختمان را بگیریم , رطوبت می تواند از راههای زیادی وارد ساختمان شود , با کنترل کردن این راهها می توانیم رطوبت را مهار کنیم مثلا از وسایلی که رطوبت تولید میکنند استفاده نکنیم , سعی کنیم قسمتی از پنجره را باز نگه داریم تا با ورود و خروج هوا مقداری از رطوبت کاسته شود .
یکی دیگر از راهکارها برای کاهش رطوبت این است که از پهن کردن لباسها ی خیس درون خانه خودداری کنیم , سعی کنیم از روشهای دیگری برای خشک کردن لباسها استفاده کنیم تا بتوانیم جلوی نم را بگیریم واز صدمه زدن به ساختمان جلوگیری کنیم.
سعی کنیم در فواصل زمانی طولانی دیوارها را بشوییم و از مواد ضدعفونی کننده کمتری استفاده کنیم زیرا باعث می شود آب زیادی برای تمیز کردن بکار برده شود و همین مصرف زیاد آب  باعث می شود رطوبت دیوارها زیاد شود .

چگونه نم های روی دیوار را تشخیص دهیم ؟

یکی از مواردی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، نم های روی دیوار است که به صورت نقطه ای در سطح دیوار ظاهر می شود این نقطه های نم روی دیوار می تواند در اثر ترکیدن لوله در پشت دیوارها یا سقف خانه باشد ، زمانی که این نقطه های رنگی را روی دیوار دیدید باید خیلی زود پیگیر شد وعلت ان را پیدا کرد اگر نتوانید علت آن را تشخیص دهید وآن را تعمیر کنید خیلی سریع آن قسمت تخریب می شود .
برای اینکه بتوان این گونه از نم ها را تشخیص داد از دستگاههای مخصوصی استفاده می کنند .

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

با استفاده از این دستگاه می توان فهمید علت اصلی نم چه بوده ، آیا ترکیدن لوله ای بوده یا اینکه از جایی سوراخ شده و نم پس می دهد ، حتی می توان تشخیص داد ترکیدگی یا نشتی در داخل ساختمان بوده یا در خارج از آن اتفاق افتاده است .

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

اغلب موارد علت نم در ساختمان ترکیدن لوله یا نشتی نیست می تواند بارندگی های مداوم علت آن باشد که در بیشتر فصول سال اتفاق می افتد ، هنگامی که بارندگی ها شروع می شوند نم ورطوبت ساختمانها زیاد می شود که پیدا کردن قسمت نم  قدری سخت است اگر بتوانیم قسمتی که سوراخ شده وآب داخل ساختمان رخنه کرده تشخیص دهیم می توانیم  جلوی نم و پیشرفت آن را بگیریم .
گاهی اوقات ممکن است شبکه ی لوله کشی داخلی ساختمان مثل فاضلاب اصلی ساختمان ، روشویی ها ، فاضلاب لباسشویی ، وان حمام ، توالت ، سینک ظرفشویی و…دچار مشکل شوند وباعث نم ، رطوبت و بوی بد در ساختمان می شوند که بایستی خیلی سریع در رفع آن اقدام کرد در غیر اینصورت مشکلات جدی برای ساختمان بوجود می آورند .

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

چکار کنیم که بوی بد ناشی از فاضلابها را از بین ببریم ؟

برای اینکه بتوانیم از شر این بوها راحت شویم مقداری آب لیمو و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید وداخل لوله ی فاضلاب بریزید و صبر کنید تا چندین دقیقه در آن بماند سپس آب را باز کنید تا کامل شسته شود به این شکل بدون اینکه به جدارهی لوله ها آسیبی وارد شود از شر بوی فاضلاب راحت می شود علاوه براین راه روشهای دیگری وجود دارد که می توانید بوی بد ناشی از فاضلاب را از بین ببرید
یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث نم و رطوبت در ساختمان شود عایق کاری نادرستی است که انجام می شود
اگر عایق کاری به شیوه ی درست انجام شود می تواند از خسارات وارد ه به ساختمان جلوگیری کند  ، کف آشپزخانه ، توالت و حمام مناطقی هستند که زیاد در معرض آ ب و شستشو قرار دارند بایستی به نحوی عایق کاری شوند که مشکلی برای ساختمان بوجود نیاورند .
چگونه قسمتهایی از دیوارهای ساختمان را که نم داده بودند ترمیم کنیم ؟
رطوبت دیوارها می تواند به خاطر بخارهایی که داخل ساختمان است  یاآب هایی که از بیرون ساختمان به داخل رخنه کرده ،باشد .
مناسب ترین کاری که می توان انجام داد تا از بروز رطوبت جلوگیری کرد این است بیاییم دورتا دورقسمتی از دیوار که نم داده یه ورقه ی آلومینییومی پانچ کنیم به گونه ای که ذره ای هوا ردوبدل نشود و صبر کنیم تا دو روز به همان شکل باقی بماند سپس بعد از دو روز ورقه ها را برداریم اگرقسمت جلویی ورقه  خیس شده بود یا روی آن بخار نشسته بود می فهمیم که علت اصلی نم داخل ساختمان است ، برای برطرف کردن عیب ان می توانیم از وسایلی استفاده کنیم که رطوبت داخل ساختمان را خارج می کنند مثل هواکش ها ، حال اگر قسمت داخلی ورقه نمناک شده بود میفهمیم که علت نم از بیرون ساختمان بوده ، برای برطرف کردن عیب آن می توانیم آن قسمت از دیوار را بازسازی کرد یا عایق کاری انجام داد ، می توانیم ناودان ها را مورد بررسی قرارداد چون ممکن است قسمتی از ناودان سوراخ یا شکسته شده باشد که از این طریق آب به داخل نفوذ می کند وباعث نم وخرابی دیوارهای داخل ساختمان می شود
با رعایت کردن این نکات می توانید خیلی از مشکلات درون ساختمان  را پیشگیری و کنترل کرد  .

راه های اصولی برای رفع نم و بوی بد ساختمان

‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.