راه های رفع بوی بد فاضلاب چیست؟

لوله بازکنی تخلیه چاه در غرب تهران

راه های رفع بوی بد فاضلاب

راه های رفع بوی بد فاضلاب ۰۹۱۲۸۴۵۳۰۷۰ رفع بوی فاضلاب , رفع بوی نامطبوع فاضلاب , راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب , علت بوی بد فاضلاب , رفع بوی خانه

راه های رفع بوی بد فاضلاب چیست؟
راه های رفع بوی بد فاضلاب چیست؟

بوی بد فاضلاب از  نشت گاز سمی سولفید هیدروژن که همان گاز فاضلاب است ناشی می شود .  این بو  در داخل ساختمان  می پیچد که راه هایی برای برطرف کردن آن وجود دارد .

بوی بد فاضلاب ممکن است همیشه و یا  فقط در زمانهای مختلف به مشام برسد که بویی مثل بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه می دهد و بیشتر در آشپزخانه ، حمام و توالت یعنی جاهایی که لوله فاضلاب وجود دارد  به مشام می رسد .

راه هایی برای برطرف کردن بوی بد فاضلاب

روش اول : اگر  بوی بد در ساختمان شما احساس می شود می توانید یک دوم یا یک چهارم پیمانه جوش شیرین و یک دوم پیمانه سرکه سفید در چاه فاضلاب بریزید و درب چاه را ببندید تأثیر آن را تا ۱۲ ساعت دیگر می بینید .
روش دوم : یک کیلو آهک را با ۱۰ لیتر آب مخلوط کنید و اجازه دهید چند ساعت بماند بعد از گذشت چند ساعت آن را تکان دهید و از صافی آن را بگذرانید تا صاف شود سپس آن را در چاه فاضلاب بریزید البته همه آن را یکدفعه نریزید بلکه به مرور زمان و کم کم مقداری از آن را در چاه بریزید .
روش سوم : نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید که این  ترکیب  بوی بد را از بین می برد به این صورت که یک لیوان نمک را با یک لیوان جوش شیرین و یک کتری آب جوش مخلوط نمایید و داخل چاه بریزید تا بوی بد از بین برود .
روش چهارم : روش دیگر روشن کردن چند کبریت می باشد وقتی بوی گوگرد از سوختن چوب کبریت متساعد می شود بوی بد را جذب می کند .

روش پنجم : راهی دیگر برای برطرف کردن بوی بد ناشی از فاضلاب ، استفاده از سیفون است که بعضی ها اشتباهی به فلاش تانک دستشویی سیفون می گویند .

رفع بوی بد فاضلاب

لوله های فاضلاب چون به شکل استاندارد نصب نشده اند بوی فاضلاب به داخل ساختمان متساعد می شود .
به سیفون ، شترگلو هم می گویند معمولاً سیفون در حمام ، دستشویی یا ظرفشویی قرار دارد و به خاطر اینکه فضای خالی دارند و این فضای خالی باعث نشت گاز می شود که استاندارد نیستند وقتی می خواهید سیفون را نصب کنید دقت کنید که گلوی آن طوری باشد که پر از آب شود و دارای درزی نباشد که گاز نشت کند .

راه های رفع بوی بد فاضلاب چیست؟

سیفون لوله ای خمیده است که شبیه کلاه حرف آ می باشد و زیر سنگ توالت قرار می گیرد که پر از آب می شود . سعی کنید چند بار در روز فلاش تانک دستشویی را بکشید که آب درون سیفون تازه شود و آب آن خالی و پر شود با انجام این کار دیگر در دستشویی بوی بد به مشام نمی رسد .
اگر سیفون باشد گاز در آب حل می شود و با کشیدن فلاش تانک ،  دیگر بوی بد به داخل ساختمان متساعد نمی شود .
روش ششم : اسپری های خوشبو کننده هوا و بوگیرها هم یک راه برای از بین بردن  بوی بد می باشد که انواع مختلف دارند و  می توانید خودتان اقدام به ساخت این اسپری نمایید که چند روش برای ساخت اسپری خانگی وجود دارد که در زیر آنها را معرفی  می کنیم :
  • روش اول شما می توانید ۲ قاشق چای خوری جوش شیرین را در ۲ پیمانه آب بریزید و این محلول را داخل اسپری قرار دهید و هرچند دقیقه یا هرچند ساعت از آن اسپری کنید .
  • روش دوم نیز با استفاده از گرما می توانید اسپری تولید کنید به این صورت که عطر خوشبویی را روی حباب لامپ اسپری نمایید البته وقتی لامپ خاموش است این کار را انجام دهید بعد از اسپری کردن لامپ را روشن نمایید گرمای لامپ باعث می شود بوی عطر در فضا پراکنده شود .
  • روش سوم اینکه مقداری وانیل در ظرف آبی بریزید و ظرف را روی شعله اجاق قرار دهید تا به جوش آید جوش زدن آن باعث پخش بوی خوش در فضا می شود .
  • روش چهارم اینکه از عطر مرکبات استفاده کنید پوست مرکبات را بسوزانید مثلا پوست نارنگی ، پرتقال و … را بسوزانید که بوی خوش در فضا پخش شود .
  • راه های رفع بوی بد فاضلاب
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.