راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید ۰۹۱۲۸۴۵۳۰۷۰ تشخیص ترکیدگی لوله , غرب تهران : ۴۴۴۵۹۱۵۴ شرق تهران : ۷۷۸۲۵۲۳۶ شمال تهران : ۲۲۲۶۹۲۲۸ شبانه روزی در محدودها

سوالی که ذهن تمام افراد را مشغول کرده این است که چرا ساختمان های تازه ساز و لوله های بکار رفته در آن ترکیده می شوند ؟ جواب این سوال خیلی روشن است چون افرادی که در حیطه ی لوله کشی و تشخیص ترکیدگی لوله کار می کنند مهارت و تخصص لازم را ندارند و در باره ی مزایا و معایب لوله ها اطلاعات کافی ندارد اینگونه دچار مشکل می شوند .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید
راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

لوله ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند مثلا درمورد لوله های آهنی مهمترین عیبی که این لوله ها دارند خیلی زود دچار خوردگی شده و خاصیت خود را از دست می دهند و بعد از مدت زمانی دچار ترکیدگی می شوند البته این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی زیاد از لوله های آهنی استفاده نمی کنند به دلیل مشکلات بهداشتی و هزینه بر بودن بیشتر از لوله های پلاستیکی استفاده می کنند چون هم از نظر کارایی و هم از نظر بهداشتی  مقرون به صرفه است .

لوله های پلاستیکی هم نقاط ضعف و قوت فراوانی دارند

مهمترین نقاط قوتی که لوله های پلاستیکی دارند سبک بودن آن هاست ، همچنین می توان به راحتی آنها را جابه جا کرد و به سهولت نصب و راه اندازی کرد یکی دیگر از مزایای لوله های پلاستیکی صاف بود دیواره ی داخلی آنهاست که سبب شده هر گز دچار رسوب نشده واز گرفتگی و انسداد جلوگیری می کند .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

نقاط ضعفی که لوله های پلاستیکی دارند در اثر گرما حالت اولیه خود را از دست می دهند و باعث تر کیدگی  آن می شود .

یکسری دیگر از لوله ها پلیکا هستند که اصطلاحا به pvc معروف هستند  تاسیسات بکار رفته در این لوله ها در اثر گذشت زمان فرو افتاده و کم می شوند اگر لوله های استفاده شده از مواد درجه یک نباشد در نتیجه ی این فرو افتادن ها خرد شده واز بین می روند .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

یکسری دیگر از لوله ها قطر زیادی دارند که به پنج لایه معروف هستند ، این لوله ها مرغوب ترین لوله های بازار هستند از نظر کیفیت و کارایی بی نظیر هستند یکی از موارد بسیار مهمی که در باره این لوله ها باید در نظر داشت  تخصص و مهارت استفاده  از آنهاست کسانی که می خواهند با این لوله ها کار کنند باید یکسری کلاس های آموزشی را طی کنند تا در انجام دادن کار توانا باشند و با مشکل روبه رو نشوند .

طریقه ی استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

حال می خواهیم بدانیم این دستگاه چگونه کار می کند ؟

این دستگاه یک دریافت کننده امواج دارد ویک ارسال کننده امواج ، این گیرنده ها داخل یک جعبه که شیبه کپسول است جای گرفته اند ، حالا برای اینکه ترکیدگی را تشخیص دهیم بایستی کپسول را روی دیوار ها و لوله ها قرار دهیم با این کار ارسال کننده امواج خودش را به سمت هدف ارسال می کند  و سرانجام امواج دریافتی را می گیرد .

با استفاده از این روش می توانیم به ترکیدگی ها و شکستگی های لوله های تو کار در ساختمان پی ببریم در واقع ساز وکار این دستگاه امواج است یعنی برحسب امواج ترکیدگیها و شکستگی های لوله ها را تشخیص می دهد .

لزوم استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

این روزها با بالا رفتن سطح علم و آگاهی مردم وجود وسیله هایی شبیه دستگاه نشت یاب  توانسته بسیاری از مشکلات ناشی از ترکیدگی و خرابی لوله ها را حل کند به کمک دستگاه نشت یاب می توانیم بدون اینکه بخواهیم قسمتی از ساختمان را سوراخ کنیم جایی که نشتی داده را شناسایی کنیم و خیلی سریع آن را ترمیم کنیم .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

اگر این دستگاه نبود مجبور بودیم برای شناسایی نشتی قسمتی از ساختمان را خراب کنیم که این کار بسیار مشکل و هزینه بر بود ولی اکنون با در دست داشتن این وسیله ها خیلی از مشکلات آسان شده واز پرداخت خیلی از هزینه ها صرفه جویی شده ، با استفاده از این وسیله می توانیم خیلی راحت شکستگی ها و ترک خوردگی های لوله ها را شنا سایی کنیم واز مشکلاتی که ممکن است برای ساختمان بوجود آورد جلوگیری کنیم .

فقط کسانی می توانند از این وسیله استفاده کنند که دانش و مهارت لازم را در این باره دیده باشن هر فرد معمولی و بدون تجربه نمی تواند از این وسیله استفاده کند تنها متخصصانی که در این زمینه آموزش دیده اند می توانند از آن استفاده کنند .

‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.