خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی

لوله بازکنی تخلیه چاه در شهر زیبا

خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی

خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی ۰۹۱۲۴۵۵۵۲۲۳ جرم گیری لوله فاضلاب , رسوب تراشی لوله فاضلاب , تراشیدن رسوب لوله با فنر , فنر الماسه , فنر فولادی ,

هنگامی که کربنات کلسیم ، سولفات کلسیم ، سولفات منیزیم بر روی دیواره ی داخلی لوله ها می چسبد و عبور آب از آن را مشکل می کند رسوب تشکیل میشود. رسوبات داخل لوله باعث می شود آب به سختی از ان عبور کند و همین طور برای سلامتی خطرناک است. در ادامه توضیحاتی تکمیلی درباره جرم گیر و رسوب گیر را خواهید خواند.
خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی
خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی
مقدار رسوبی که در لوله ها و ظرف ها برجای می ماند در مناطق مختلف فرق دارد و مشکلاتی را بوجود می آورد ، رسوب در لوله ها مانع عبور آب شده ، در ظرف ها مانع گرم شدن آب داخل انها میشود . برای برطرف کردن این مشکلات بایستی هر چند وقت یکبار ظروف را با مواد ضد رسوب شستشو داد.

جرم گیری و رسوب زدایی لوله فاضلاب

جرم گیر و رسوب گیر لوله

در محیط زیست آبی که فاقد ناخالصی باشد وجود ندارد و همواره مقداری ذرات خارجی در خود دارد که این ذرات از خصوصیات فیزیکی و شیمیایی زیادی برخوردار هستند.
از خصوصیات فیزیکی می توانیم به وزن ، درجه ی انجماد و نقطه ی جوش اشاره کنیم .

خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی

اگر بخواهیم وزن را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم بگوییم که بیشترین وزن آب در دمای ۴ درجه ی سانتی گراد است ، آب در این دما بالاترین وزن را به خود اختصاص می دهد .
در باره ی درجه انجماد باید بگوییم آبی که فاقد ناخالصی باشد در صفر درجه ی سانتی گراد یخ میزند و مقدار فضایی که اشغال می کند تقریبا ۹% است ، در این حالت ممکن است یکسری تغییرات در لوله ها بوجود آید که باعث ترکیده شدن و شکستن آنها شود .
نقطه جوش : مقدار دمایی است که در آن آب به جوش می آید و به بخار تبدیل می شود ، معمولا در ۱۰۰ درجه سانتیگراد آب به نقطه ی جوش خود میرسد .
اگر بخواهیم خصوصیات شیمیایی آب را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم به سختی آب ، پایداری و ناپایداری آن اشاره کنیم .
سختی آب یکی از خصوصیات شیمیایی آن است که به دلیل داشتن نمک های کلسیم و منیزیم بوجود می آید .
سختی آب از جهت پایداری به دو صورت است ، سختی پایدار و سختی ناپایدار .
سختی نا پایدار در اثر وجود بیکربنات کلسیم و منیزیم در آب بوجود می آید ، برای تشخیص سختی آب می توان با جوشاندن و گرم کردن به مقدار و درجه ی سختی آن پی برد .
هنگامی که آب جوشیده می شود یون های کلسیم موجود در آن در ته ظرف ته نشین می شود و باعث بوجود آمدن تکه هایی از آهک درون ظرف می شود این تکه ها ولایه های آهکی باعث مسدود شدن لوله ها و مجاری ورودی آب می شود .
سختی پایدار آب در اثر کلسیم و منیزیم موجود در آب بوجود می آید ، در این نوع سختی کربن در آن نقشی ندارد ، عواملی که باعث سختی آن می شود سولفاتها ، نیترات ها ، کلرایدها ، فسفات ها سیلکات ها ی کلسیم و منیزیم است .
برای اینکه بتوانند درجه  سختی آب را محاسبه کنند از میلی لیتر استفاده می کنند ، براین اساس درصد سختی آب سنجیده می شود .
هنگامی که آب از درون لوله ها عبور می کند طی فواصل زمانی دیواره های لوله ها را لایه ای از گچ فرا می گیرد که اصطلاحا به آن کربنات کلسیم می گویند ، کربنات کلسیم  به شکل های مختلفی یافت می شود که یکی از معروف ترین آنها کلسیت است.
کلسیت به آسانی در دمای ۳۰ درجه ساننتی گراد ساخته می شود و نسبت به انواع دیگر کلسیت مقاوم تر است ، این عنصر از نظر اتمی ساختمانی شش ضلعی دارد و در دیواره های سازه های آبی ته نشین می شود .
کلسیت در محیط زیست به صورت گچ ، آهک ، سنگ مرمرو عقیق پیدا می شود .
نوع دیگری از کربنات کلسیم آرگونیت است ، این عنصر در دمای بیشتر از ۹۰ درجه ی سانتی گراد ساخته می شود واز کلسیت های دیگر ناپایدارتر است ، از نظر اتمی ساختمانی قائم الزاویه دارد ، این عنصر زیاد مایل نیست بر دیواره لوله ها بچسبد در محیط زیست به شکل مروارید و مرجان پیدا می شود .

خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی

میتره چیست ؟

میتره نام علمی یک محلول ضد رسوب است از این حلال برای از بین بردن رسوبات کلسیم و منیزیم در لوله ها استفاده می شود ، این حلال مثل نمک طعام است هنگامی که با پوست برخورد می کند آن ناحیه از پوست را دچار خشکی میکند به خاطر اینکه چربی های آن ناحیه از بین میرود بایستی خیلی سریع با آب سرد شسته شود تا به پوست آسیب وارد نکند .یکی از بهترین محلول های لوله باز کن است .

خدمات جرم گیر و رسوب گیر لوله تخصصی

چرا باید از میتره استفاده کنیم ؟
به دلیل اینکه این محلول از فعالیت اکسیژن ممانعت می کند و از طرف دیگر به دیواره ی لوله ها آسیب وارد نمی کند واز خوردگی و پوسیدگی لوله جلوگیری می کند و اثر سوء ایی در لوله ها ایجاد نمی کند  می تواند بهترین گزینه برای رسوب زدایی لوله ها باشد .
محلول میتره نسبت به دیگر محلول ها و دستگاه های رسوب گیر بهتر بوده و احتیاجی به کنترل و بازرسی ندارد همچنین از نظر بیولوژیکی مفید بوده و هیچگونه اثر سوء ایی بر محیط زیست ندارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است .
میتره توانسته خود را به عنوان بهترین روشها برای از بین بردن رسوب معرفی کند همچنین در زمینه ی شیمی و صنعت افتخار آمیز بوده است . با جرم گیر و رسوب گیر لوله آشنا شدید. چطور بود؟!
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.