تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

لوله بازکنی تخلیه چاه در شهر زیبا

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟ ۰۹۱۲۸۴۵۳۰۷۰ تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب , رفع نشتی لوله آب و فاضلاب , لوله کشی , تشخیص نشتی لوله با دستگاه

ترکیدگی لوله در بیشتر ساختمان ها امری طبیعی است  که برای تشخیص ترکیدگی لوله باید از مراکز و شرکتهایی که این خدمات را انجام می دهند درخواست خدمت رسانی کنید برای انجام این کار از دستگاهی استفاده می کنند و مکان ترکیدگی را شناسایی می کنند. این دستگاه به صورتهای مختلفی  موجود  می باشد . ولی فقط  نوع صوتی  این دستگاه در ایران وجود دارد.

وقتی لوله ای از ساختمان ترکیده می شود شناسایی مکان دقیق ترکیدگی توسط انسان امکان پذیر نیست و نمی تواند خوب تشخیص دهد صدای چکه آب دقیقاً در کدام قسمت است ولی این دستگاه ، امواج آب را تشخیص می دهد .

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

اساس کار این دستگاه با امواج است که گیرنده و فرستنده امواج دارد گیرنده و فرستنده آن ، درون محفظه قرار دارند که به شکل کپسول است برای تشخیص مکان ترکیدگی باید این کپسول را روی دیوار یا مکان هایی که احتمال ترکیدگی هست حرکت دهید این دستگاه فرستنده امواج خود را به طرف مکان مورد نظر می فرستد و سپس امواجی را با گیرنده دریافت می کند.

با پیشرفتی که تکنولوژی داشته به راحتی می توان با این دستگاه مکان ترکیدگی را پیدا کرد که اگر این دستگاه وجود نداشته باشد باید ساختمان را تخریب نمود تا مکان ترکیدگی پیدا شود ولی با وجود این دستگاه نیازی نیست بیشتر جاهای ساختمان برای پیدا کردن مکان ترکیدگی لوله تخریب شود .

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟
تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

البته هر کسی نمی تواند با این دستگاه کار کند بلکه نیاز به مهارت و تخصص دارد که افراد باتجربه در شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چاه می توانند با این دستگاه کار کنند و کار با این دستگاه و تشخیص ترکیدگی از خدمات این شرکتها محسوب می شود. این دستگاه کار لوله بازکن ها را راحت کرده و به سادگی می توان محل نشت را تشخیص داد .

ترکیدگی لوله تا چه عمقی با این دستگاه قابل تشخیص است ؟

این دستگاه تا عمق ۴۰ سانتیمتر می تواند ترکیدگی را شناسایی کند و بیشتر از این را پیدا نمی کند بنابراین برای لوله های ساختمانی استفاده می شود و جهت ترکیدگی لوله های صنعتی نمی توان از این دستگاه استفاده کرد .

این دستگاه تا چه اندازه در تشخیص ترکیدگی دقت دارد ؟

این دستگاه کوچکترین نشتی را هم پیدا می کند و دقت کمتر از ۱۰ سانتی متر محل ترکیدگی را پیدا می کند بنابراین بهتر است ابتدا با این دستگاه محل ترکیدگی را پیدا کرد و سپس اقدام به تخریب نمود .

بعد از اینکه محل ترکیدگی لوله آب توسط دستگاه پیدا شد باید چه اقدامی انجام داد ؟

وقتی شاهد نم و رطوبتی در ساختمان می شوید و تشخیص می دهید ترکیدگی لوله باعث این رطوبت شده مکان مورد نظر را تخریب می کنید و قسمتی از لوله  را باید تعویض می کنید یا کل لوله کشی ساختمان باید تعویض شود بعد از انجام این مرحله محلی را که تخریب کردید را باید بازسازی کنید که ممکن است نیاز به کاشی کاری ، موزاییک کاری مجدد یا گچکاری و … داشته باشد .

برای تشخیص ترکیدگی با دستگاه مورد نظر چقدر باید هزینه کرد ؟

قیمت و هزینه تشخیص ترکیدگی با دستگاه در سال ۹۵ ، ۵۰ هزار تومان بود با کمی تأمل در می یابید که هزینه تشخیص با دستگاه خیلی پایین تر از وقتی است که بخواهید جاهای بیشتری از ساختمان را تخریب کنید .

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

گاهی اوقات امکان دارد لوله نشتی نداده باشد و بعضی اتصالات ایراد داشته باشد که با این دستگاه مشخص می شود که ترکیدگی ایجاد نشده بنابراین تخریبی انجام نمی دهید و هزینه های سنگین نخواهید داشت .

چه میزان هزینه برای پیدا کردن ترکیدگی لوله و تعویض لوله ها باید پرداخت شود ؟

میزان هزینه بستگی به نوع لوله کشی و لوله هایی که باید تعویض شوند دارد . کارشناس مربوطه بعد از پیدا کردن محل ترکیدگی هزینه را مشخص می کند و بعد از اینکه مبلغ مورد رضایت صاحب ساختمان بود کارشناس شروع به تخریب و  تعویض  لوله ها  می نماید .

میزان قیمت بازسازی دیوار و یا قسمتی که برای رفع نم و رطوبت تخریب شده چقدر است ؟

میزان قیمت بازسازی مکان تخریب شده بستگی به عواملی دارد که ممکن است صاحب ساختمان این کار را به افراد همین شرکت لوله بازکنی واگذار نماید و یا ممکن است آن را به فرد دیگری بسپارد .

لوله های به کار رفته در ساختمان انواع مختلفی دارند که در زیر معرفی می شوند : تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

لوله پلیکا : لوله های پلیکا اگر از جنس مرغوبی نباشند بعد از مدتی نشتی میدهند و شکسته می شوند .

لوله های آهنی : عیب این لوله ها این است که بعد از مدتها پوسیده و یا فرسوده می شوند که بیشتر  در  ساختمانهای قدیمی  لوله های آهنی به کار می برند امروزه از لوله های پلاستیکی که دارای پنج لایه می باشند استفاده می شود .

لوله های پلاستیکی : این لوله ها از جمله مزایایی که دارند وزن کم ،  حمل و نقل راحت و نصب آسانی دارند .

ولی عیبی که دارند این است که انبساط طولی زیادی پیدا می کنند وقتی آب گرم در آنها جریان پیدا می کند سایز طولی آنها افزایش پیدا می کند و در سیستم های گرمایشی ، اکسیژن به آنها نفوذ می کند که این امر باعث فرسودگی لوله و در نتیجه ترکیدگی لوله می شود .

لوله های پنج لایه : اگر بخواهیم ارزیابی کنیم این لوله ها هیچ نقصی و عیبی ندارند ولی نکته ای که باید به آن توجه شود این است که اگر کسی بخواهد این لوله ها را در ساختمان کار کند باید تجربه داشته باشد و دوره های آموزشی مربوط به آن را گذرانده باشد .

تشخیص ترکیدگی لوله را چگونه انجام دهیم؟

چه مواقعی باید احتمال داد که لوله ترکیده است ؟
  • وقتی که مبلغ قبض آب بیشتر از همیشه و بیشتر از حدمعمول باشد
  • وقتی همه جا ساکت است و صدای چکه آب به گوش می رسد
  • وقتی شاهد نم و رطوبت روی دیوار باشید
  • وقتی فشار آب به صورت ناگهانی افت پیدا می کند .
  • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب در غرب تهران
  • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب در شرق تهران
  • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب در شمال تهران
  • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب در جنوب تهران
  • تشخیص نشتی لوله در تهران
  • تشخیص ترکیدگی لوله در محدوده
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )
‫0/5 (0 امتیاز )

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.