راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید 09128453070 تشخیص ترکیدگی لوله , غرب تهران : 44459154 شرق تهران : 77825236 شمال تهران : 22269228 شبانه روزی در محدودها

سوالی که ذهن تمام افراد را مشغول کرده این است که چرا ساختمان های تازه ساز و لوله های بکار رفته در آن ترکیده می شوند ؟ جواب این سوال خیلی روشن است چون افرادی که در حیطه ی لوله کشی و تشخیص ترکیدگی لوله کار می کنند مهارت و تخصص لازم را ندارند و در باره ی مزایا و معایب لوله ها اطلاعات کافی ندارد اینگونه دچار مشکل می شوند .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید
راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

لوله ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند مثلا درمورد لوله های آهنی مهمترین عیبی که این لوله ها دارند خیلی زود دچار خوردگی شده و خاصیت خود را از دست می دهند و بعد از مدت زمانی دچار ترکیدگی می شوند البته این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی زیاد از لوله های آهنی استفاده نمی کنند به دلیل مشکلات بهداشتی و هزینه بر بودن بیشتر از لوله های پلاستیکی استفاده می کنند چون هم از نظر کارایی و هم از نظر بهداشتی  مقرون به صرفه است .

لوله های پلاستیکی هم نقاط ضعف و قوت فراوانی دارند

مهمترین نقاط قوتی که لوله های پلاستیکی دارند سبک بودن آن هاست ، همچنین می توان به راحتی آنها را جابه جا کرد و به سهولت نصب و راه اندازی کرد یکی دیگر از مزایای لوله های پلاستیکی صاف بود دیواره ی داخلی آنهاست که سبب شده هر گز دچار رسوب نشده واز گرفتگی و انسداد جلوگیری می کند .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

نقاط ضعفی که لوله های پلاستیکی دارند در اثر گرما حالت اولیه خود را از دست می دهند و باعث تر کیدگی  آن می شود .

یکسری دیگر از لوله ها پلیکا هستند که اصطلاحا به pvc معروف هستند  تاسیسات بکار رفته در این لوله ها در اثر گذشت زمان فرو افتاده و کم می شوند اگر لوله های استفاده شده از مواد درجه یک نباشد در نتیجه ی این فرو افتادن ها خرد شده واز بین می روند .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

یکسری دیگر از لوله ها قطر زیادی دارند که به پنج لایه معروف هستند ، این لوله ها مرغوب ترین لوله های بازار هستند از نظر کیفیت و کارایی بی نظیر هستند یکی از موارد بسیار مهمی که در باره این لوله ها باید در نظر داشت  تخصص و مهارت استفاده  از آنهاست کسانی که می خواهند با این لوله ها کار کنند باید یکسری کلاس های آموزشی را طی کنند تا در انجام دادن کار توانا باشند و با مشکل روبه رو نشوند .

طریقه ی استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله
حال می خواهیم بدانیم این دستگاه چگونه کار می کند ؟
این دستگاه یک دریافت کننده امواج دارد ویک ارسال کننده امواج ، این گیرنده ها داخل یک جعبه که شیبه کپسول است جای گرفته اند ، حالا برای اینکه ترکیدگی را تشخیص دهیم بایستی کپسول را روی دیوار ها و لوله ها قرار دهیم با این کار ارسال کننده امواج خودش را به سمت هدف ارسال می کند  و سرانجام امواج دریافتی را می گیرد .

با استفاده از این روش می توانیم به ترکیدگی ها و شکستگی های لوله های تو کار در ساختمان پی ببریم در واقع ساز وکار این دستگاه امواج است یعنی برحسب امواج ترکیدگیها و شکستگی های لوله ها را تشخیص می دهد .

لزوم استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

این روزها با بالا رفتن سطح علم و آگاهی مردم وجود وسیله هایی شبیه دستگاه نشت یاب  توانسته بسیاری از مشکلات ناشی از ترکیدگی و خرابی لوله ها را حل کند به کمک دستگاه نشت یاب می توانیم بدون اینکه بخواهیم قسمتی از ساختمان را سوراخ کنیم جایی که نشتی داده را شناسایی کنیم و خیلی سریع آن را ترمیم کنیم .

راه های تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید

اگر این دستگاه نبود مجبور بودیم برای شناسایی نشتی قسمتی از ساختمان را خراب کنیم که این کار بسیار مشکل و هزینه بر بود ولی اکنون با در دست داشتن این وسیله ها خیلی از مشکلات آسان شده واز پرداخت خیلی از هزینه ها صرفه جویی شده ، با استفاده از این وسیله می توانیم خیلی راحت شکستگی ها و ترک خوردگی های لوله ها را شنا سایی کنیم واز مشکلاتی که ممکن است برای ساختمان بوجود آورد جلوگیری کنیم .

فقط کسانی می توانند از این وسیله استفاده کنند که دانش و مهارت لازم را در این باره دیده باشن هر فرد معمولی و بدون تجربه نمی تواند از این وسیله استفاده کند تنها متخصصانی که در این زمینه آموزش دیده اند می توانند از آن استفاده کنند .

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.